Eesti Looduse fotovõistlus
2009/10   Eesti Looduse
   viktoriin


   Eesti Looduse
   fotovõistlus 2012
   AIANDUS.EE

Eesti Loodus
poster EL 2009/10
Loodus kutsub

Olen sündinud 1939. aastal Kohtla-Nõmmel metsamehe peres ja ka ise metsandust õppinud. Fotograafiaga hakkasin tõsisemalt tegelema 1972. aastal, kui isa, Paul Pere, haigestus ja ma läksin tema asemele fotograafina tööle metsamajandus- ja looduskaitseministeeriumi majandusuuringute laborisse, kus töötasin 2009. aastani.

Minu töös on tulnud palju kokku puutuda loodusega – sealt ongi pärit armastus loodusfotograafia vastu. Noorpõlves käisin päris tihti jahil. See on üsna hasartne harrastus, aga kui hakkasin loomi pildistama, kadus püssimehe jahikirg ja asendus veretu jahi kirega. Sellist muutust olen pannud tähele teistegi juures. Need, kes on hakanud tõsisemalt tegelema loomade pildistamisega, loobuvad püssiga jahist, sest fotoobjektiiv võimaldab sama looma korduvalt tabada.

Ajal, mil mina fotograafina alustasin, tehti juba slaide ja värvifotosid, kuid nende kvaliteet polnud muidugi praeguse kvaliteediga võrreldav. Tolle aja mõistes korraliku fotoga pidi palju vaeva nägema, ja kui see lõpuks trükis ilmus, tegi see kurvaks – mida paremat saigi trüki kvaliteeti silmas pidades loota.
Pärast Eesti taasiseseisvumist tekkis võimalus saada kvaliteetset fotomaterjali, fotolaborid arenesid kiiresti, nii et endal ei olnud enam vaja pilte ega slaide ilmutada. See oli suur pluss, nüüd jäi palju rohkem aega pildistamiseks. Tekkis ka võimalus soetada kuulsate firmade fotoaparaate ja -tarvikuid. Pildistades oli hoopis teine tunne: kaamera töötas korralikult. Tänapäeval on kiiret arengut silmas pidades ikka nii, et täna oled uue aparaadi õnnelik omanik, homme juba tahaks jälle uut.
Praegu pildistan kaameraga Nikon D-700, millega olen töötanud üle poole aasta. Minu lemmikobjektid on sood ja veekogud ning loomad. Viimasel ajal olen tähele pannud, et vahel on ilus vaadata loodust ka fotoaparaati kätte võtmata. Siis tunnen end kuidagi vabalt ja näen ümbritsevat ka hoopis teistmoodi. Pildistamisel pean kogu aeg otsima õiget rakurssi ja hiilima nagu jahimees.Jüri Pere
28/11/2012
26/11/2012
05/10/2012
09/07/2012
26/06/2012
26/06/2012
22/05/2012

Loe Uudistajat
E-posti aadress:
Liitun:Lahkun: 
Serverit teenindab EENet