Eesti Looduse fotovõistlus
2010/4   Eesti Looduse
   viktoriin


   Eesti Looduse
   fotovõistlus 2012
   AIANDUS.EE

Sõnumid EL 2010/4

Sipelgas Ferda oli Brüsselis võidukas
Keskkonnaamet võitis märtsis Brüsselis toimunud Euroopa jäätmetekke vähendamise nädalal auhinna. Võidu tõi koolidele mõeldud prügi vähendamise õppeprogramm „Ferda vähendab prügi”, mille maskott on sipelgas Ferda.
Õppeprogramm kasvas välja mullu novembris peetud üleeuroopalise jäätmetekke vähendamise nädalast, mida Eestis koordineerib keskkonnaministeerium.
 • Loe lähemalt...

 • Elutööpreemia saab seemneks üliõpilasteaduse fondile
  Vabariigi aastapäeval elutöö teaduspreemia pälvinud Tartu ülikooli emeriitprofessor Marika Mikelsaar on otsustanud asutada fondi, et innustada arstiteaduskonna üliõpilasi juba õppetöö ajal teadustööd tegema.
  Stipendiumifondi loomisega tunnustab Mikelsaar arstiteaduskonna üliõpilasi, magistrante ja doktorante, kes on uurimistööga andnud oma panuse meditsiinilisse mikrobioloogiasse. Professor eraldas stipendiumifondi algkapitaliks kuuendiku preemiast, 100 000 krooni.
 • Loe lähemalt...

 • Huvi keskkonnahariduse vastu kasvab majanduslanguse kiuste
  Keskkonnainvesteeringute keskuse (KIK) keskkonnaprogrammi taotlusvooru laekus 674 taotlust, neist ligi pooled keskkonnateadlikkuse projektide rahastussooviga.
  KIK-i keskkonnaprogrammi üksuse juht Heiko Põdersalu on rahul maakondades korraldatud teabepäevadega: „Eriti tore on see, et näiteks Harjumaa infopäeval tulid osalema sellised koolid ja lasteaiad, kes meile varem taotlusi esitanud pole. See näitab haridusasutuste üha kasvavat huvi tegeleda keskkonnatemaatikaga.”
  Ehkki taotluste koguarv on tavapärane, on nendega küsitav toetus küllaltki väike, kokku 363,8 miljonit krooni.
 • Loe lähemalt...

 • Taanis tuleb „roheline” automaks
  Taanist saab ilmselt Euroopa esimene maa, kus autodele kehtestatakse teemaksu asemel nn. roheline maks.
 • Loe lähemalt...

 • Malta linnukaitsjad kogusid üle 120 000 allkirja jahi vastu
  Kogu Euroopa Liidus ja väljaspoolgi seda koguti Malta linnukaitseorganisatsiooni BidLife Malta eestvõttel sel talvel allkirju väikeriigi peaministrile lähedatud kirjale, mis nõuab, et ometi kord tehtaks lõpp seadusvastasele jahile sellel rändlindudele tõeliselt strateegilise tähtsusega saarel, kust rändab läbi 170 linnuliiki.
  Kui BirdLife Malta aktivistid 122 000 protestiavaldust 23. märtsil valitsushoonesse viisid, oli neil politseile üleandmiseks kaasas ka kolm äsja kütitud röövlindu: sulaselge märk sellest, et hoolimata kõigist nii kodumaal kui ka rahvusvaheliselt antud lubadustest pole saareriigi võimud jahimeeste ohjeldamisega hakkama saanud.
 • Loe lähemalt...

 • Brüsselis jagati Euroopa energiaauhindu
  22.–26. märtsil oli Brüsselis Euroopa Liidu jätkusuutliku energia nädal.
 • Loe lähemalt...

 • Sotši olümpia ettevalmistusega on muresid
  ÜRO keskkonnaprogrammi UNEP asjatundjad vaatasid üle 2014. aasta talimängudeks tehtud ettevalmistused Sotšis ja olid üsna kriitilised, kinnitades, et Venemaa pole võtnud arvesse „mitmesuguste projektide kumulatiivset mõju Sotši piirkonna ökosüsteemidele ja selle asukatele”.
  Keskkonnaaktivistid on juba varem kinnitanud, et osa ehitustega põhjustatud muutusi on pöördumatud; hävitatud on nii lindude kui ka karude elupaiku.
 • Loe lähemalt...

 • British Airways soovib lennata jäätmekütusega
  Lennufirma British Airways (BA) ja USA bioenergiakompanii Solena tahavad Londonis East Endis asutada Euroopa esimese „rohelise” lennukikütuse tehase.
  Kui see aastal 2014 tööle hakkab, muudab ta igal aastal 500 000 tonni prügilaprügi, sealhulgas majapidamis- ja tööstusjäätmeid, 16 miljoniks galloniks n.-ö. null-süsinikuheitega lennukikütuseks.
 • Loe lähemalt...

 • Climategate sunnib ilmaandmeid üle kontrollima
  Ühendkuningriigi rahvuslik ilmateenistus Met Office on koostöös maailma meteoroloogiaorganisatsiooniga WMO algatanud projekti, mille käigus kogutakse kokku maailma tuhandete ilmajaamade algsed temperatuuri aegread, mis küünivad kuni 160 aasta taha.
  Andmed kontrollitakse tähenärijalikult üle ning nende põhjal antakse sõltumatu hinnang temperatuurikõverate käigule maailma eri piirkondades. Analüüsiks on aega kolm aastat ja sellega loodetakse saada detailsem ülevaade ülemaailmsest soojenemisest, üksiti suurendada üldsuse usaldust kliima valdkonnas töötavate teadlaste vastu.
 • Loe lähemalt...
 •  

  28/11/2012
  26/11/2012
  05/10/2012
  09/07/2012
  26/06/2012
  26/06/2012
  22/05/2012

  Loe Uudistajat
  E-posti aadress:
  Liitun:Lahkun: 
  Serverit teenindab EENet