Eesti Looduse fotovõistlus
06/2003   Eesti Looduse
   viktoriin


   Eesti Looduse
   fotovõistlus 2012
   AIANDUS.EE

SEKSISÕNUMID EL 06/2003

Haiemandad peavad seksist lugu
Haid teevad mõndagi muude kaladega võrreldes teisiti ja seks pole erand.

Mitu haide sigimisanatoomia ja -psühholoogia iseärasust on bioloogidele ammu hästi teada: neil on erilised kopulatsiooniorganid; viljastamine toimub emase kehas, mitte väljaspool, nagu enamikul luukaladel; haide sperm võib püsida kuid; nad toovad ilmale üsna vähe, see-eest aga hästi eluks ette valmistatud järeltulijaid. Illinoisi ülikooli uurijate hiljutine töö lisas sellesse pilti mõnegi üksikasja.

Ameeriklaste uurimisobjekt oli poegi sünnitavate haide Negaprion brevirostris asurkond, kes elab Bahama mangroovitihnikutega ääristatud saarekeste ketti ümbritsevates vetes.

 • Loe lähemalt...

 • Punanina teeb seksikaks
  Glasgow’ ülikooli uurijad said teada, et kümnest emasest sebraamadiinist üheksa eelistab punasenokalist kaasat, kuna see on tervem ja tugevam.

  Jonathan Blounti juhitud töörühm seadis eesmärgi välja selgitada, miks on kirjumatel isasamadiinidel rohkem edu naissoost liigikaaslaste seas. Teadlased varieerisid lindude toidus karotinoide, looduslikke pigmente, mis värvivad punaseks, kollaseks või oranžiks lindude sulepartii mõne osa, aga ka näiteks porgandi.

 • Loe lähemalt...

 • Õige peigmees riietub rohelisse
  Ehkki sisalikud on tummad, võivad nad teadjale uurijale mõndagi kõnelda – näiteks oma keha värvidega. Isase sisaliku värv võib olla kui sõjaväelase õlakud, näidates kandja sotsiaalset staatust ja füüsilist seisundit.

  Moskva ja Peterburi zooloogid Tsellariused uurisid aastate vältel Anapa ja Novorossiiski vahel Navagiri aheliku lõunanõlvadel elavaid roomajaid.

 • Loe lähemalt...
 •  

  28/11/2012
  26/11/2012
  05/10/2012
  09/07/2012
  26/06/2012
  26/06/2012
  22/05/2012

  Loe Uudistajat
  E-posti aadress:
  Liitun:Lahkun: 
  Serverit teenindab EENet