Eesti Looduse fotovõistlus
2012/04   Eesti Looduse
   viktoriin


   Eesti Looduse
   fotovõistlus 2012
   AIANDUS.EE

Kroonika EL 2012/04

Eesti ilvesed taastavad Poola elurikkust
Eestimaa looduse fond (ELF) teatas 19. märtsil, et koostöös maailma looduse fondi (WWF) Poola osakonnaga on asutud edukalt taastama Kirde-Poola ilvesepopulatsiooni: Järvamaalt püüti esimesed ilvesed, kelle uueks elupaigaks saavad Poola Piska ja Napiwodzko-Ramuckie metsad.
Ümberasustamise eesmärk on taastada Kirde-Poola ilveseasurkond, mille hävimise põhjuseks peetakse ilveste üleküttimist 1980.
 • Loe lähemalt...

 • Maa-ameti geoportaali vaadatakse pool miljonit korda kuus
  Maa-ameti eestvõttel kümme aastat tagasi loodud ja alatasa elektrooniliste kaardirakendustega täienev geoportaal võimaldab juurdepääsu Eesti mahukamatele riiklikele ruumiandmetele ja kaardikogudele.
  Portaalist geoportaal.maaamet.ee näeb topograafilisi aluskaarte, ortofotosid, ajaloolisi kaarte, mere-, mulla- ja maardlate kaarte, looduskaitse, pärandkultuuri ja muinsuskaitse objekte, aadressiandmeid, detailplaneeringuid jpm.
  Paljudes teistes Euroopa riikides sellise täpsusega andmeid tasuta ei avalikustata, seevastu geoportaali suurim väärtus on see, et Eesti riigi ruumiandmed on avalikud, neid saab tasuta vaadata ja kasutada.
  Portaalist on lihtne leida huvipakkuvaid piirkondi, kontrollida kinnistul kehtivaid piiranguid, täpsustada objektide asukohti, ennustada looduses juhtuvat (nt. üleujutusohuga alad), otsida ametlikke aadresse ja kohanimesid ning neid kaardil kuvada.
  Kaartidele kantud objektide liigitus, asukohatäpsus ja andmete korrektsus on järjest olulisemad ka maaga seotud õiguslikes vaidlustes, sest näiteks teed, jõed, tehnovõrgud jm.
 • Loe lähemalt...

 • Eesti märgalad ja ökoturism on maailmas eeskujuks
  Keskkonnaamet teatas 23. märtsil, et Ramsari märgalade sekretariaat on välja valinud ja maailma teistele riikidele eeskujuks seadnud Läänemaa Haapsalu-Noarootsi märgala kaitse ja kasutuse.
 • Loe lähemalt...

 • Skytte medali sai Tõnis Lukas
  Tartu ülikool andis 26. märtsil Skytte päeval järjekordse Skytte medali riigikogu liikmele Tõnis Lukasele.
  Statuudi järgi antakse Skytte medal ühiskonna- või riigitegelasele, kes on möödunud aasta jooksul aidanud kõige enam kaasa Tartu ülikooli ja Eesti kõrghariduse arengule.
 • Loe lähemalt...

 • Supilinlased ehivad oma kodud linnaosa lippudega
  Taas on tulekul Tartu Supilinna päevad, mis populaarsuselt ületavad kaugelt linnaosa piire. Seekordsed, juba üheteistkümnendad Supilinna päevad on 19.–22.
 • Loe lähemalt...

 • TÜ loodusmuuseumil on valminud tänavune huviteatmik
  Tartu ülikooli loodusmuuseumi infopunktist(Vanemuise 46) saab tasuta loodusmuuseumi uut huviteatmikku.
  Teatmikus on artikleid ja juhendeid loodusvaatluste kohta ning TÜ loodusmuuseumi tänavuse aasta ürituste kalender. Nii käsitletakse seal Eesti kiililisi ja nende eluviisi, õpitakse tundma tildreid ja nende tunnuseid ning tutvustatakse Eestis elavaid laulvaid putukaid ja nende hääli.
 • Loe lähemalt...
 •  

  28/11/2012
  26/11/2012
  05/10/2012
  09/07/2012
  26/06/2012
  26/06/2012
  22/05/2012

  Loe Uudistajat
  E-posti aadress:
  Liitun:Lahkun: 
  Serverit teenindab EENet