Eesti Looduse fotovõistlus
2005/1   Eesti Looduse
   viktoriin


   Eesti Looduse
   fotovõistlus 2012
   AIANDUS.EE

Eesti Loodus
Poster EL 2005/1
Kauguste kutse

Inimene on juba kord selline: kodus igatseb ta kaugustesse, kaugel olles kodu järele. Nende kahe igatsuse vahele kiilub aga aeg tihti nii halastamatuna tunduvat reaalsust, mis sageli ähmastab piirjooned kujutletava ning tõelisuse vahel. Kuid igatsus jääb. Jäävad ka lumised laaned, loojuva päikese punakas valgus ning küngaste vahelt ilmuvad heledad suitsusambad. Soovin ja loodan, et nii jääb.

Maastikke pildistades tekib alati soov näha kõike ikka kõrgemalt ja kaugemale: tunnetada kauguste kutset. Sageli ei hooma me maapinnalt vaadates maastikku kui tervikut, sest vaateväli on piiratud. Selle avardudes leiame aga end olevat hoopis teises maailmas. Siit avanev vaade võib meie seniseid arusaamu kõigutada. Või hoopiski kinnitada? Kas see on tõelisus või pelgalt meeltetaju tulemusel tekkinud kujutluspilt?

Igaüks meist kannab endaga kaasas killukesi kauguste kutsest. Osa neist sobib meie terviklikku elupilti, osa tõenäoliselt mitte. Andku eelseisev aasta teile rohkelt võimalusi leida uusi sobivaid killukesi!

Loodusfotograafia pakub mitmekesiseid elamusi. Ootan neid hetki kirglikult. Pildistan meelsasti maastikke, samuti taimi ja seeni, vähem putukaid. Oluline, ehk kõige emotsionaalseim osa on lindude-loomade jäädvustamine. See nõuab tihti erilisi tingimusi ning nauditava tulemuse saavutamiseks ka küllaltki põhjalikku eeltööd. Praegu kasutan põhiliselt Canoni ja Sigma fototehnikat ning slaidifilme.

Loodusfotograafina olen aktiivsemalt tegutsenud alates eelmise sajandi lõpust. Selle aja jooksul on kogunenud üksjagu pilte, millest vaid tühist osa on olnud võimalik näha looduskalendrites, eri trükistes ning loodusfoto võistlustel, kus iga aasta on toonud ka auhindu (nende hulgas ka võistluse “Looduse aasta foto” peaauhind 2002. aastal). Tänavu saab minu piltidega tutvuda ning neid ka tellida pildipanga www.naturephoto.ee vahendusel.Heinrich Lukk
28/11/2012
26/11/2012
05/10/2012
09/07/2012
26/06/2012
26/06/2012
22/05/2012

Loe Uudistajat
E-posti aadress:
Liitun:Lahkun: 
Serverit teenindab EENet