Eesti Looduse fotovõistlus
2012/12   Eesti Looduse
   viktoriin


   Eesti Looduse
   fotovõistlus 2012
   AIANDUS.EE

UUDISED
Eeluuring toetab Loode-Eesti jäätmekäitluskeskust

Harju Maavalitsuse, ASi Ragn-Sells ja ASi Maves pressiteade

28. august 2003

Eeluuring toetab Loode-Eesti jäätmekäitluskeskuse rajamist

Koostöös Harjumaa omavalitsuste ja AS-iga Ragn-Sells valmis AS-il Maves eeluuring Loode-Eesti Jäätmekäitluskeskuse otstarbekuse kohta. Uuringu tulemuste kohaselt alandab uus jäätmekeskus olmejäätmete käitlushindu ning aitab kaasa teenuse kvaliteedi paranemisele.

“Loode-Eesti Jäätmekäitluskeskuse rajamine on muuhulgas põhjendatud Paldiski piirkonna kiire arenguga,” ütles Harju Maavalitsuse majandusosakonna juhataja Aare Ets. “Tallinnas tekitab uus jäätmekeskus positiivset konkurentsi jäätmekäitlusteenuse hinna osas ja parandab kvaliteeti.”

AS-i Maves projektijuhi Toomas Ideoni sõnul laheneb uue käitluskeskuse rajamisega kogu Loode-Eesti jäätmeprobleem, mis on seni kohalikele omavalitsustele üksjagu muret valmistanud – vanad nõukogudeaegsed prügilad tuleb sulgeda, kuid jäätmete käitlemiseks Tallinnast läänes euronõuetele vastavat käitluskeskust ei ole.

“Tegemist ei ole tavapärase prügilaga, vaid jäätmekäitluskeskusega, kus toimub erinevate jäätmete kompleksne töötlemine ja ladestamine,” selgitas Ragn-Sells’i arendusdirektor Agu Remmelg. “Uuring näitab, et jäätmekeskuse rajamine on majanduslikult otstarbekas ja piirkonna jäätmetekitajale kasulik.”

Agu Remmelg lisas, et koostöö kohalike omavalitsustega on eriti oluline, kuna võimaldab kaasata erinevaid abirahasid ja projekti arendust kiirendada. “Uue keskuse rajamine võimaldab nii Loode-Eesti jäätmekäitlejatel kui ka jäätmekäitlust korraldavatel omavalitsustel vähendada jäätmete transpordi ja käitlemisega seotud kulusid,” rääkis Remmelg.

Uuring toob välja, et uute Eesti ja Euroopa Liidu jäätmekäitlust käsitlevate õigusaktide kehtestamine loob vajaduse rajada seni olemasolevate käitlusettevõtetega võrreldes integreeritum jäätmekäitluskompleks.

Kavandatav Loode-Eesti Jäätmekäitluskeskus tõstab oluliselt piirkonna praegust jäätmekäitluse kvaliteeti. Efektiivselt tegutseva käitluskeskuse üks eeldusi on otstarbekas jäätmete kogumissüsteem, mille aluseks on eriliigiliste jäätmete kohtsortimine.

Jäätmekäitluskeskuse esimesel etapil on planeeritud investeeringute maht 100-150 miljonit krooni.

Lisainformatsioon:
Aare Ets, Harju Maavalitsuse majandusosakonna juhataja
Tel: (0) 6118603, e-post: aare.ets@mv.harju.ee
Toomas Ideon, Maves AS jäätmemajanduse projektijuht
Tel: (0) 6567300, e-post: toomas@maves.ee
Agu Remmelg, Ragn-Sells AS arendusdirektor
Tel: (0) 606040
28/11/2012
26/11/2012
05/10/2012
09/07/2012
26/06/2012
26/06/2012
22/05/2012

Loe Uudistajat
E-posti aadress:
Liitun:Lahkun: 
Serverit teenindab EENet