Eesti Looduse fotovõistlus
2012/12   Eesti Looduse
   viktoriin


   Eesti Looduse
   fotovõistlus 2012
   AIANDUS.EE

UUDISED
Kure ja kondoriga Malta jahimeeste vastu

Keskkonnakaitsjad üritavad kaasata Saksa lennufirmasid võitlusesse massilise lindude tapmisega Maltal.
Pisike Malta on linnukaitsjate seas väga halva kuulsusega, kuna kohalik ohjeldamatu linnujahi ja -püügi traditsioon on selges vastuolus tänapäevaste loodushoiu põhimõtetega. Üks viimaseid tõelisi tapatalguid leidis aset mai alul, kui sajad saarel ööbimispaika otsinud herilaseviud võeti vastu tõelise turmtulega.
Just see juhtum sundis rahvusvahelist keskkonnaorganisatsiooni Proact pöörduma Saksa rahvusliku lennukompanii Lufthansa ja selle tütarfirma Condor poole. Mõlemad Maltale rohkesti turiste lennutavad firmad on seotud linnukaitse ja laiemalt keskkonnakaitsega. Lufthansa “vapilind” on sookurg ning kompanii lööb kaasa selle linnu kaitseskeemides nii Saksamaal kui ka Hispaanias. Koostööd tehakse Saksamaa looduskaitseliiduga NABU ja Euroopa looduspärandi fondiga. Condori logol on teadagi maailma suurim röövlind – Andides elav kondor.
Kuna Malta on väga tugevalt sõltuv turismist, peaksid loodushoidlike vaadetega lennufirmad avaldama survet Malta turismiagentuurile ja teistele sealsetele valitsusasutustele ning väljendama oma põlgust massimõrva üle, mis saavutab haripunkti kaks korda aastas, lindude rändeaegadel. Saksamaa on aastas umbes 200 000 inimesega Suurbritannia järel teine riik Maltal käivate turistide edetabelis.
Proact peab väga oluliseks ka lobitööd Euroopa Liidus ja Europarlamendis, et ühendusega liituvale Maltale ei tehtaks jahi alal mingeid järeleandmisi. Roheliste arvates on sealsed jahimehed juba ammu igasugused piirid ületanud ega vääri enam mingit tolerantsust.
28/11/2012
26/11/2012
05/10/2012
09/07/2012
26/06/2012
26/06/2012
22/05/2012

Loe Uudistajat
E-posti aadress:
Liitun:Lahkun: 
Serverit teenindab EENet