Eesti Looduse fotovõistlus
2012/12   Eesti Looduse
   viktoriin


   Eesti Looduse
   fotovõistlus 2012
   AIANDUS.EE

UUDISED
Lõppes Tallinna jäätmekäitluskampaania “Prügihunt”

Reedel, 31. oktoobril kell 14.00 toimus Tallinna jäätmekäitluskampaania “Prügihunt” viimane üritus –ühine külaskäik Jõelähtme prügilasse, kus Tallinna Prügila ASi tootmisjuht tutvustas huvilistele prügilatehnoloogiaid ja selgitas, mis saab prügilasse jõudnud jäätmetest edasi. Ekskursioonil osalesid kampaanias osalenud koolide esindajad ja loominguliste konkurside võitjad.

Jõelähtmel prügila ruumides toimus ka kampaania raames toimunud võistlustest osavõtnute autasustamine.

Tallinna Transpordi- ja Keskkonnaameti tellitud jäätmekäitluskampaania “Prügihunt – näitame prügile hambaid” keskendus jäätmete sorteerimise arendamisele, tutvustusüritustel osales ligikaudu 40 kooli, selgitustööd tehti Selveri ostukeskustes ja linnaosade korteriühistute ümarlaudadel.

Kampaania käigus uuendati ka Tallinna avalike sorteerimis- ja kogumispunktide jäätmekaarti. Kampaania algusest saadik oli soovijatel võimalus kasutada Internetikaarti, kuhu on kantud Tallinna taaskasutatavate jäätmete, ohtlike jäätmete, klaasi- ja/või lehtklaasi, kasutatud riiete, vanametalli ja tehnika (sh. kodu/kontori) kogumispunktid, patareide kogumiskastid, taarapunktid, suuremõõtmeliste jäätmete kogumiskohad, ehitusjäätmete ladestuskohad, Tallinna Ohtlike Jäätmete Kogumiskeskuse asupaiga. Samuti saab pärida lisainfot vastavate jäätmeliikide sorteerimise ja liigituse kohta.

Kuna taaskasutatavate jäätmete kogumispunkte (kogumisilindreid) liigutatakse paremate asukohtade katsetamiseks aegajalt uutele aadressidele, on selline kaart elanikele parim võimalus oma elukohale või tüüpilisele liikumistrajektoorile lähima avaliku kogumispunkti leidmiseks.

Prügihundi avalike sorteerimis- ja kogumispunktide kaardi avaliku lahenduse tegi OÜ Alkranel ja kaart on leitav kampaaniaga seotud keskkonnaportaalist Keskkonnaveeb.ee (aadressilt: http://www.keskkonnaveeb.ee/tallinn/jk.php).

Kampaania üritused on lõppenud, kuid Internetileht koos foorumi ja VeebiKaardiga jäävad kasutusse ka edaspidi!

Korraldajad tänavad kampaania toetajaid:
Cleanaway
Ragn-Sells
Ilm.ee
MTÜ Loodusajakiri
Keskkonnainvesteeringute keskus
Paar
Soomaa.com
Tartu Õlletehas
Reval Hotels
PhotoPoint
Odamus
ELF - Roheline värav
Statoil
A-Selver
jpt.


Lisainfo:
Kampaania korraldaja OÜ Alkranel
Alar Noorvee, 055 40 579
E-post: prygihunt@alkranel.ee
Http://www.tallinn.ee/prygihunt/
28/11/2012
26/11/2012
05/10/2012
09/07/2012
26/06/2012
26/06/2012
22/05/2012

Loe Uudistajat
E-posti aadress:
Liitun:Lahkun: 
Serverit teenindab EENet