Eesti Looduse fotovõistlus
2012/12   Eesti Looduse
   viktoriin


   Eesti Looduse
   fotovõistlus 2012
   AIANDUS.EE

UUDISED
Aasta keskkonnategu ja karuteene 2003

Rohelised selgitasid aasta keskkonnateo ja karuteene

Eesti Roheline Liikumine
Pressiteade
04.01.2004

Eesti Rohelise Liikumise (ERL) algatusel on selgunud 2003. aasta positiivseim ja negatiivseim roheline tegu. Tiitli "roheline tegu" vääriliseks sai ökoloogilist toitu turustav Ökosahver ning "karuteene" auhinna teenis üks Eesti jäätisetootja ühistransporti halvustava reklaamikampaania eest.

Ökosahver (www.sahver.ee) leidis roheliste tunnustuse, kuna aitab inimestel osta tervislikku toodangut, mille keskkonnasõbralikkus on garanteeritud vastavate sertifikaatidega. Samuti aitab ökosahver Eesti ökotalunikel oma toodangut turustada ning aitab selle kaudu meie elukeskkonda säästa. Ökosahver tagab klientidele kord nädalas mitmekesise eestimaiste ja Euroopa tunnustatud mahetootjate toodangu kojutoimetamise Tallinnas ja Tartus. Eesti Rohelise Liikumise juhatuse liige Rein Ahas tõstis esile Ökosahvri julget ettevõtmist: "Ökosahver on suur samm edasi, kuna lõpuks on võimalik Eestis osta kaupu, mille kvaliteet, tootmisviis ja päritolu on kontrollitud. Täna turul ja kauplustes sisseoste sooritades ei ole endast hoolival inimesel võimalik tuvastada, kus ja kuidas on toiduained toodetud. Ökosahvri puhul garanteerib ühtlase kvaliteedi tootjate mahemärk ja kohaletoimetajate reputatsioon."

AS Balbiino üllatas suvel negatiivselt oma reklaamikampaaniaga, milles auto võitmise võimaluse kõrval naeruvääristatakse ühistransporti. Mitmed firmad on reklaaminud oma toodangut autovõitmise võimalusega, kuid keegi teine pole sedavõrd ülbelt alavääristanud bussiga sõitmist, iseäranis vastava reklaamiga bussiootepaviljonides. Ühistransport on võrreldamatult keskkonnasõbralikum ja linnaruumi säästvam kui autode kasutamine. Kui te eelistate puhast õhku ja sujuvat linnaliiklust, siis Eesti Roheline Liikumine soovitab keskkonnavaenulikke väärtusi hindava Balbiino jäätiseid mitte osta.

Aasta karuteenet iseloomustas Eesti Rohelise Liikumise transpordiekspert Mari Jüssi kui järjekordset märki sellest, et Eestis ei ole ikka veel üle saadud auto kui vabaduse sümboli müüdist: "Eestis ei osata väärtustada ühistransporti kui inim- ja keskkonnasõbraliku linnakeskkonna osa. Oma roll on siin ka Tallinna linnavalitsusel, kes bussiootepaviljonide reklaamipinna vahendajale maksusoodustusi tehes võiks hoopis vastava lepinguga ennetada, et need meediapinnad ei muutuks linnaelu kahjustava propaganda hääletoruks," lisas Jüssi.

2002. aasta roheline tegu oli Tallinna-Tartu kiirrongiliini avamine Edelaraudtee poolt ning karuteene reformierakondlasest keskkonnaminister Heiki Kranichi suutmatus tagada Eestis metsade ja looduskaitsealade kaitset.

LISAINFO:
Peep Mardiste (Eesti Rohelise Liikumise juhatuse esimees)
050-78111, pepe@ut.ee
28/11/2012
26/11/2012
05/10/2012
09/07/2012
26/06/2012
26/06/2012
22/05/2012

Loe Uudistajat
E-posti aadress:
Liitun:Lahkun: 
Serverit teenindab EENet