Eesti Looduse fotovõistlus
2012/12   Eesti Looduse
   viktoriin


   Eesti Looduse
   fotovõistlus 2012
   AIANDUS.EE

UUDISED
Ragn-Sells on kogunud üle 200 vana külmiku

PRESSITEADE
16. juuli 2002

Eesti üks suuremaid jäätmekäitlusfirmasid Ragn-Sells on juulis alanud osoonikihi kaitsmise kampaania käigus inimestelt kokku korjanud üle 200 kasutatud külmkapi. Tegemist on keskkonnakaitsealase projektiga, milles osalevad Ragn-Sells AS, OÜ Eesti Keskkonnauuringute Keskus, Keskkonnaministeerium, ÜRO Keskkonnaprogramm ja Philip Morris Eesti OÜ.

“Otsustasime projektiga liituda, sest soovime kõikidele eestimaalastele näidata, et me kõik saame midagi meid ümbritseva keskkonna kaitsmiseks ära teha, “ rääkis Ragn-Sells AS-i turundus- ja müügijuht Maren Pärn. “Mul on hea meel, et üha enam inimesi hakkab endale teadvustama, et keskkonnasõbralik tarbimine ja meid ümbritseva keskkonna kaitsmine on meie ühine mure.”

Kampaania käigus saavad inimesed, kes on otsustanud oma kasutatud külmkapi ära anda, jätta tasuta teate lühinumbrile 1818. Seejärel lepitakse kokku, millal auto külmkapile järgi tuleb. Omaniku mureks on külmkapp õigeks ajaks tänavale viia. Külmiku äraandmine on tasuta. Kokku kogutud külmkapid viiakse AS-i EMEX, kes eemaldab külmkapist Maa osoonikihti ohustava kahjuliku gaasi – freooni R-12. Edasi lammutatakse külmkapid vanarauaks. Juulikuus toimub külmkappide kogumine Tallinnas ja selle lähiümbruses. Praeguseks on üle 700 tallinlase ja harjumaalase teatanud oma soovist loobuda vanast külmikust ning juba üle 200 neist on ka ära veetud.

“Keskkonnauuringute Keskuse egiidi all alustatakse augustis kasutatud külmkappide kokkukorjamist ka maakondades. Hetkel on maakondades ja maakonnakeskustes koostöös kohalike omavalitsustega koostamisel ajagraafik, mille järgi kogumisauto sõidab läbi etteantud punktid ja korjab külmikud peale, “ sõnas Maren Pärn. “Praegu olemasolevate andmete kohaselt soovitakse maakondades ära anda ligi 400 kasutatud külmkappi. Rõõm on tõdeda, et see number suureneb pidevalt.”


Juuli alguses alanud ja kuu aega kestev külmkappide kogumise kampaania on rahvusvaheline ÜRO Keskkonnaprojekt, mida koordineerivad Eestis Keskkonnaministeerium koostöös Eesti Keskkonnauuringute Keskusega.

“Selle projekti eesmärgiks on teadvustada igale Eestis elavale inimestele, et Maa osoonikihi õhenemine on oluline keskkonnaalane probleem, “ lausus Eesti Keskkonnauuringute Keskuse osooniüksuse juhataja Inari Truumaa.
“Keskkonnakaitse ei ole vaid rahvusvaheliste organisatsioonide ja eri riikide valitsuste asi.”

Kogu projekt on üks neljast ÜRO Keskkonnaprojekti suuremast keskkonnakaitsealasest projektist. Külmkappide kogumise kampaaniat toetab rahaliselt Philip Morris Eesti.

“Keskkonnakaitse on korporatsiooni Philip Morris üks peamisi prioriteete. Seetõttu osaleme võimalusel üle kogu maailma paljudes erinevates keskkonnakaitsealastes projektides,“ ütles Philip Morris Eesti meediasuhete juht Madeleine Vettik. “Olen kindel, et see ei jää viimaseks taoliseks projektiks, millele Philip Morris oma õla alla paneb.”

Jäätmekäitlusfirma Ragn-Sells ( www.ragnsells.ee ) alustas oma tegevust Eestis 1992. aastal, tuues Rootsist kaasa seitsmekümne aasta pikkuse töökogemuse ja kaasaegse tehnoloogia. Täna katab Ragn-Sells’i teenindusvõrk peaaegu terve mandri Eesti ning Kihnu ja Vormsi saared. Ragn-Sells juurutas 2002. aasta kevadel esimese Eesti jäätmekäitlusettevõttena integreeritud kvaliteedi- ja keskkonnajuhtimissüsteemi, mis tunnistati vastavaks rahvusvaheliste standardite ISO 9001 ja ISO 14001 nõuetele.
Ragn-Sells Grupi 2001. a. konsolideeritud käive oli 105 963 593 krooni ja ärikasum 9 193 168 krooni. Firmas töötab 160 inimest. Ragn-Sells AS-i ainuomanik on Rootsi üks suuremaid jäätmekäitlejaid Ragn-Sells AB, mis asutati 1928. aastal.


Lisainformatsioon:

Kalev Nuus, Ragn-Sells AS-i tootejuht, tel 606 0445
28/11/2012
26/11/2012
05/10/2012
09/07/2012
26/06/2012
26/06/2012
22/05/2012

Loe Uudistajat
E-posti aadress:
Liitun:Lahkun: 
Serverit teenindab EENet