Eesti Looduse fotovõistlus
2012/12   Eesti Looduse
   viktoriin


   Eesti Looduse
   fotovõistlus 2012
   AIANDUS.EE

UUDISED
Viljandi- ja Tartumaal möllab mürgine karuputk

KESKKONNAMINISTEERIUM
23. aprill 2004

MÜRGIPUTK MÖLLAB ENIM VILJANDI- JA TARTUMAAL

Sosnovski karuputke kasvab Eestis kõige enam Viljandi ja Tartu maakonnas, selgub vastvalminud ohtlike karuputkede levikukaardilt ja andmebaasist. Polli, Kamara ja Karksi Viljandimaal on karuputkega peaaegu ühtlaselt kaetud. Samuti on putked üle pea kasvamas Tallinna lähistel Kehra kandis.

Keskkonnaministeeriumi looduskaitseosakonna spetsialisti Lilika Käisi sõnul muutub olukord kogu aeg hullemaks kui midagi ette ei võeta.

Proovitõrjet on Keskkonnainvesteeringute Keskuse toetusel tehtud juba Tartu- ja Viljandimaal, sel aastal võetakse neile lisaks ette ka tükike Põlvamaad.

"Tuleval aasta loodame alustada üleriigilise tõrjega. Esmalt võetakse ette alad, kus putkede levik ohustab juba väärtuslikemaid kooslusi," ütles Käis.

Inimesed, kelle eramaal on putked, ei tohiks aga istuda käed rüpes ega oodata, et riik tuleks neid hävitama.

"Eeldame, et oma aiamaal teeb seda omanik ise. Praegu, aprilli lõpus on putke hävitamiseks just parim aeg. Iga viivitatud aasta teeb võitluse vaid raskemaks," ütles Käis.

Levikukaardi ja andmebaasi koostas keskkonnaministeeriumi tellimusel Pärandkoosluste Kaitse Ühing (PKÜ).

Üldine levikukaart on tänasest avalikkusele kättesaadav keskkonnaministeeriumi koduleheküljel http://www.envir.ee/looduskaitse/karuputk.html PKÜ valmistab igasse maakonda edastamiseks kaardikihi koos andmebaasi ja tõrjemetoodikaga, mis saadetakse neile mai alguses. Kogutud andmed annavad maakondadele putkede levikust ülevaate ja inimestel on võimalik huvi korral sellega tutvumas käia. Andmeid täiendatakse pidevalt.

Keskkonnaministeeriumi ja USA saatkonna toetusel on Eesti Kultuurfilmil valminud karuputke võõrliikidest õpetlik videofilm "Tige tulnukas". Filmi autor on Juhan Aare. Filmi on kavas esitleda järgmisel nädalal.

Lisaks on keskkonnaministeerium tellinud juurde karuputke voldikuid, mida hakatakse jagama Riigimetsa Majandamise Keskuse metsaistutuskampaanial "Pane oma puu kasvama!"

Lisatud putke levikukaart.

Lisainfo:

Lilika Käis
Looduskaitseosakonna spetsialist
Tel 626 2877

Agnes Aaslaid
Avalikkussuhete spetsialist
Tel 626 2811, 50-91630
28/11/2012
26/11/2012
05/10/2012
09/07/2012
26/06/2012
26/06/2012
22/05/2012

Loe Uudistajat
E-posti aadress:
Liitun:Lahkun: 
Serverit teenindab EENet