Eesti Looduse fotovõistlus
2012/12   Eesti Looduse
   viktoriin


   Eesti Looduse
   fotovõistlus 2012
   AIANDUS.EE

UUDISED
Eesti Looduse fotovõistlus 2006

Ajakiri Eesti Loodus ja
MTÜ Loodusajakiri
kuulutavad välja

Eesti Looduse fotovõistlus 2006Millal ja kuhu?


Fotode esitamise viimane tähtaeg on 25. oktoober 2006. Võistlusfotod palume saata CD-l aadressil pk. 110, 50002 Tartu, Eesti Loodus, fotovõistlus.
Võistluse tulemused kuulutatakse välja novembri lõpul Tartus. Täpse aja ja koha saab teada novembri algul Eesti Looduse kodulehelt.Kes on osalejad?


Kõik, kes soovivad oma looma-, taime- või seenefotosid võistlemas näha, välja arvatud toimkonna liikmed. Arvesse lähevad vaid digifotod, mille pikema külje pikkus on vähemalt 3000 pikslit (noortel võib ka 2000) külgede suhtega 3:2 või 4:3, kas TIFF või vähima tihendamisega JPG.
Iga osaleja võib saata kuni kümme fotot (olenemata kategooriast), teistel võistlustel auhinnatud või äramärgitud tööd ei tohi osaleda.


Kes on pildil?


Kõik Eestis elavad olendid, elagu nad siis metsas või kodus, puu otsas või maa all. Pildistatav taim, loom või seen olgu äratuntav ning foto autor peab fotole lisama objekti nime nii täpselt, kui ta teab. Iga foto juurde ootame pildi saamise lugu, mille pikkus on kuni 500 tähemärki (RTF formaadis, faili nimeks märksõna ja kõikide piltide lood koos).
Foto peab olema tehtud Eestis. Foto ei tohi olla digitaalselt manipuleeritud (selle alla ei käi elementaarne heleduse, kontrasti ja tonaalsuse kontroll).


Kategooriad


Võisteldakse kahes vanuseklassis: noored kuni 16-aastased (kaasa arvatud) ning üldarvestus. Eraldi hinnatakse looma- ning taime- (seene-) pilte. Koduloomade ja -taimede fotosid hinnatakse põhikonkursist eraldi. Iga pilt võistleb vaid ühe vanuserühma ühes kategoorias.


Piltide märgistamine


Faili nimes peab sisalduma kategooria, märksõna ja pildi nimi. Kategooriate lühendid: NL (noorte loomafoto), NT (noorte taimefoto), L (üldarvestuse loomafoto), T (üldarvestuse taimefoto), kultuurtaimede ja -loomade puhul peale selle täht K. Seega on pildifaili nimi näiteks kujul: NT_märksõna_pilt1.jpg. Kinnisesse märgusõnaga ümbrikusse pistetakse leheke autori andmetega: nimi, aadress, telefon ja e-posti aadress.


Fotode saatus


Korraldajatel on õigus auhinnatud fotosid tasuta avaldada MTÜ Loodusajakiri ajakirjades ja teistes trükistes. Kõiki võistlusele saadetud pilte võib tasuta kasutada MTÜ Loodusajakiri korraldatavatel näitustel ja muudel harivatel sündmustel.


Auhinnad


Loomafotode peaauhind: 10 000 krooni eest Canoni fototarbeid firmalt Overall. Noorte loomafotode peaauhind: 5000 krooni eest Canoni fotokaupa firmalt Overall. Taimefotode peaauhind: 10 000 krooni eest fototarbeid fotokaupluste ketilt Photo Point. Noorte taimefotode peaauhind.
Eriauhinnad üldarvestuse ja noortearvestuse loomafotode eest: käituv loom, väike loom (lähi- või makrovõte), aasta lind, koduloom (sh. lemmikloom), veeloom; taimefotode eest: väike taim (lähi- või makrovõte), aasta puu, aiataim, veetaim ja seen; samuti parima taime ja looma, taime ja seene ning looma ja seene seoste kujutamise eest. Ohtralt eriauhindu võistluse korraldajatelt.

Lisainfo: toimetus@el.loodus.ee, tel. 742 1143.Toetajad


Canon Overall, Eesti Jahimees, ilm.ee, Kalastaja, Kodu ja Aed, looduskalender.ee, Maaleht, Photo Point, Tallinna botaanikaaed, Tallinna loomaaed.
28/11/2012
26/11/2012
05/10/2012
09/07/2012
26/06/2012
26/06/2012
22/05/2012

Loe Uudistajat
E-posti aadress:
Liitun:Lahkun: 
Serverit teenindab EENet