Eesti Looduse fotovõistlus
2012/12   Eesti Looduse
   viktoriin


   Eesti Looduse
   fotovõistlus 2012
   AIANDUS.EE

UUDISED
Fotovõistluse tähtaeg läheneb!

Eesti Looduse fotovõistluse pilte saab konkursile esitada veebi kaudu aadressilt
http://www.loodusajakiri.ee/eesti_loodus/teema17

-----------------------------------
Ajakiri Eesti Loodus ja
MTÜ Loodusajakiri
kuulutavad välja

Eesti Looduse fotovõistlus 2008

Tähtajad
Fotode esitamise viimane tähtaeg on 20. oktoober 2008. Võistlusfotod palume üles laadida Eesti Looduse kodulehel pärast 1. septembrit. Võistluse tulemused kuulutatakse välja detsembri algul Tartus. Täpse aja ja koha saab teada novembri algul Eesti Looduse kodulehelt.

Kes on osalejad?
Kõik, kes soovivad oma looma-, taime- või seenefotosid võistlemas näha, välja arvatud toimkonna liikmed. Arvesse lähevad vaid digifotod, mille pikema külje pikkus on vähemalt 3000 pikslit (noortel võib ka 2000) külgede suhtega 3 : 2 või 4 : 3, kas tiff- või vähima tihendamisega jpg-formaadis. Iga osaleja võib saata kuni kümme fotot (olenemata kategooriast), varem samal võistlusel osalenud või teistel võistlustel auhinnatud või äramärgitud tööd ei tohi osaleda.

Kes on pildil?
Kõik Eestis elavad olendid, elagu nad siis metsas või kodus, puu otsas või maa all. Foto ei tohi olla lavastatud ega digitaalselt manipuleeritud (selle alla ei käi elementaarne heleduse, kontrasti ja tonaalsuse kontroll). Pildistatav taim, loom või seen peab olema äratuntav ning foto autor peab fotole lisama objekti nime nii täpselt, kui ta teab. Iga foto juurde ootame pildi saamise lugu, mille pikkus on kuni 500 tähemärki (rtf-formaadis). Foto peab olema tehtud Eestis.

Kategooriad
Võisteldakse kahes vanuseklassis: noored kuni 16-aastased (kaasa arvatud) ning üldarvestus. Eraldi hinnatakse looma-, taime- ja seenepilte. Koduloomade ja -taimede fotosid hinnatakse põhivõistlusest eraldi. Iga pilt võistleb vaid ühe vanuserühma ühes kategoorias.

Fotode saatus
Korraldajatel on õigus auhinnatud fotosid tasuta avaldada MTÜ Loodusajakiri ajakirjades ja teistes trükistes. Kõiki võistlusele saadetud pilte võib tasuta kasutada MTÜ Loodusajakiri korraldatavatel näitustel ja muudel harivatel üritustel.

Auhinnad
Välja antakse loomafotode ja taime- või seenefotode peaauhind ja esimene auhind nii üld- kui ka noorte arvestuses. Ühtlasi jagatakse järgmistes kategooriates eriauhindu – loomafotode eest: käituv loom, väike loom (lähi- või makrovõte), aasta lind, koduloom (sh. lemmikloom), veeloom; taimefotode eest: väike taim (lähi- või makrovõte), aasta puu, aiataim, veetaim ja seen; samuti parima taime ja looma, taime ja seene või looma ja seene seoste kujutamise eest. Ohtralt eriauhindu võistluse korraldajatelt.

Lisainfo: http://www.loodusajakiri.ee/eesti_loodus/ toimetus@el.loodus.ee, tel. 742 1143.
28/11/2012
26/11/2012
05/10/2012
09/07/2012
26/06/2012
26/06/2012
22/05/2012

Loe Uudistajat
E-posti aadress:
Liitun:Lahkun: 
Serverit teenindab EENet