Eesti Looduse fotovõistlus
2012/12   Eesti Looduse
   viktoriin


   Eesti Looduse
   fotovõistlus 2012
   AIANDUS.EE

UUDISED
Eesti Looduse fotovõistluse tulemused

Tänavune Eesti Looduse
fotovõistlus

Eesti Looduse üheksandale fotovõistlusele saadeti 2200 pilti 300 autorilt. Fotosid ja autoreid oli ligi kaks korda rohkem kui mullu. Seekordset fotovõistlust iseloomustab heade fotode suur hulk, mida näitab ka teise vooru jõudnud tööde rohkus – 612 – ning ka eriauhindade paljus.

Erinevalt teistest keskendub Eesti Looduse fotovõistlus looduse tundmisele: fotograaf peab võimalikult täpselt määrama pildistatava objekti ning kirjutama juurde ka foto saamisloo. Tavapärane kategooria “maastik” Eesti Looduse võistlusel puudub.

Pilte hinnanud þüriisse kuulusid Eesti Looduse peatoimetaja Toomas Kukk, MTÜ Loodusajakiri vastutav väljaandja Indrek Rohtmets, Eesti maaülikooli põllumajandus- ja keskkonnainstituudi professor ja loodusfotograaf Urmas Tartes, fotograaf ja Tartu kõrgema kunstikooli õppejõud Malev Toom ning kirjastuse Eesti Loodusfoto juht Peeter Veromann.

Loomafotode peaauhinna – 10 000 krooni eest Canoni tooteid firmalt Overall – võitis Kaarel Kaisel Matsalust. Noorte hulgast läks loomafotode peaauhind – 5000 krooni väärtuses Canoni tooteid firmalt Overall – Arvi Andersonile Kohilast. Ühtlasi pälvis ta noorte hulgas teisigi auhindu: taimefoto eest esimese auhinna, tunnustuse ka veelooma, taime ja looma seoste jäädvustuse eest ning Eesti Looduse eripreemia. Loomafotode 1. auhinna sai Juhan Ressar.

Taimefotode peaauhind – 6000 krooni eest fototarbeid fotokaupluste ketilt PhotoPoint – läks Ingmar Muusikusele, kes üksiti tunnistati inimese ja looma seoste kujutamise eest eripreemia vääriliseks. Noortest pälvis taimefotode peaauhinna (4000 krooni eest fototarbeid PhotoPointilt) Mari Seger Tallinnast. Taimefotode esimese auhinna üldarvestuses sai Leena Gerz. Peaauhinna seenefotode eest ja ühtlasi Eesti Looduse eripreemia sai Egert Tavita ning esimese auhinna seenepildi eest Enno Merivee. Noortest pälvis seenefotode eest peaauhinna Merily Salura ja esikoha saavutas Yyhely Hälvin, kes sai ka loomafotode eest esimese auhinna.

Þürii andis välja veel hulga auhindu: noorte vanuseklassis tunnustati käituva looma foto eest Karl Eik Rebast, väikese looma, aiataime ja veetaime jäädvustamise eest Merit Eensood, parima koduloomafoto eest Kati Kütisaart ning inimese ja looma seoste jäädvustuse eest Aiki Sahtlit. Üldarvestuses sai käituva looma foto eest eriauhinna Meelis Kalev, ühtlasi auhinna parima veetaimefoto eest. Väikese looma pildi eest võitis auhinna Andres Tamm, aasta linnu (tedre) eriauhinda jagasid Margus Muts ja Sven Zaèek, kes pälvis ka eripreemia veelooma foto eest. Koduloomast oli teinud parima foto Halliki Hanso, väikesest taimest aga Rainer Holm ja Tõnis Tuuga, aasta puust jugapuust Heino Ruiso ning taime ja looma seostest Vivian Ainsalu.

Eesti Looduse eriauhinnad said ka Mati Kose, Sander Hüdsi ja Remo Savisaar. Ajakirja Eesti Jahimees preemiad pälvisid noortest Merit Eensoo ning üldarvestuses Valju Talv, Valmar Voolaid ning Jassu Hertsmann.
28/11/2012
26/11/2012
05/10/2012
09/07/2012
26/06/2012
26/06/2012
22/05/2012

Loe Uudistajat
E-posti aadress:
Liitun:Lahkun: 
Serverit teenindab EENet