Eesti Looduse fotovõistlus
2012/12   Eesti Looduse
   viktoriin


   Eesti Looduse
   fotovõistlus 2012
   AIANDUS.EE

UUDISED
Euroopa liit rahastab harivesiliku kaitset Eestis

KESKKONNAMINISTEERIUM
Avalikkussuhete büroo, tel 626 2811
9. september 2002

EUROOPA LIIT RAHASTAB EESTI LOODUSKAITSEPROJEKTI

Eesti saab 30 000 eurot projekti "Harivesiliku kaitse Ida-Balti regioonis" ettevalmistamiseks, otsustati augustis Brüsselis, kui tehti kindlaks Euroopa Liidu looduskaitseprogrammi LIFE-Nature starter- ja koostööprojektide rahastamine.

Kokku esitati Euroopa Liidu ja kandidaatriikide poolt 46 starter- ja 12 koostööprojekti taotlust, neist kiideti heaks vastavalt 12 ja 4. Eesti osaleb kolmes LIFE starter- ja koostööprojektis.

Keskkonnaministeeriumi looduskaitseosakonna spetsialisti Riinu Rannapi sõnul on harivesilik varjatud eluviisiga kahepaikne, kelle elupaiku jääb järjest vähemaks.

"Harivesilik vajab elupaigaks puhtaid kaladeta veekogusid, Eestis on aga enamik veekogusid kaladega asustatud, mistõttu haruldase kahepaikse säilimine muutub järjest kriitilisemaks. Starterprojekti eesmärk on koostada LIFE-projekt, kus nähtaks ette kaitsemeetmed harivesiliku säilimiseks pikemas perspektiivis," ütles Rannap.

Koos Eestiga osalevad projektis ka Soome, Taani ning Läti ja Leedu. Rannapi sõnul mõeldakse Taani ekspertide abiga välja harivesiliku kaitsemeetmed Soomes, Eestis, Lätis ja Leedus. "Taanis ei ole harivesilik eriti haruldane ning neil on palju kogemusi, kuidas seda liiki kaitsta," märkis Rannap.

Keskkonnaministeeriumi looduskaitseosakonna peaspetsialisti Liina Eek-Piirsoo sõnul on starter- ja koostööprojektid uut tüüpi projektid, milleks sel aastal esmakordselt raha eraldati.

"Starterprojektid on mõeldud LIFE-Nature projektide ettevalmistamiseks ja koostööprojektid erinevate lõpetatud või käimasoleva LIFE-Nature projekti tulemuste levitamiseks," ütles Eek-Piirsoo.

Matsalu Looduskaitseala osaleb kahes projektis * starterprojektis "Väike-laukhane kaitse Euroopa rändeteel" koos Soome, Rootsi, Norra, Leedu, Saksamaa, Poola. Ungari, Kreeka ja Türgiga, ning koostööprojektis "Soome märgalade parim kogemus * märgalade majandamise parandamine" koos Soome , Rootsi ja Suurbritanniaga.

Programm LIFE on Euroopa Liidu liikmes- ja kandidaatriikide keskkonnaprojektide kaasrahastamise programm. LIFE-Nature rahastab looduskaitseprojekte, mis aitavad linnu- ja loodusdirektiive ja Natura 2000 võrgustikku ellu rakendada ning aitavad kaasa looduslike elupaikade ja liikide säilitamisele ja taastamisele.

Lisainfo: looduskaitseosakonna peaspetsialist Liina Eek-Piirsoo, tel
626 2877
28/11/2012
26/11/2012
05/10/2012
09/07/2012
26/06/2012
26/06/2012
22/05/2012

Loe Uudistajat
E-posti aadress:
Liitun:Lahkun: 
Serverit teenindab EENet