Eesti Looduse fotovõistlus
2012/12   Eesti Looduse
   viktoriin


   Eesti Looduse
   fotovõistlus 2012
   AIANDUS.EE

UUDISED
Ääsmäe prügila keskkonnamõjude avalik arutelu

PRESSITEADE

26.september 2002

RAGN-SELLS LÄHTUB ÄÄSMÄELE 500 MILJONI KROONISE PRÜGILA RAJAMISEL RANGESTEST KESKKONNANÕUETEST

Homme, 27.septembril 2002, kell 17.00 toimub Ääsmäe koolimajas Ragn-Sellsi poolt tellitud ja AS Enteci teostatud Loode-Eesti jäätmekeskuse keskkonnamõjude hinnangu aruande avalik arutelu. Ragn-Sells rajab Ääsmäe raba lääneserva Loode-Eesti jäätmekeskuse, mille kogumaksumus on 500 miljonit krooni.

“Ragn-Sells on 1997. aastast teostanud erinevaid uuringuid sobiva asukohta leidmiseks, et rajada kaasaegne jäätmekeskus Tallinnast lääne poole,” rääkis ASi Ragn-Sells arendusdirektor Rein Leipalu. “Esialgselt valitud 20st asukohast uuriti põhjalikumalt 13, millest täiendavate uuringute tulemusena osutus parimaks Ääsmäe raba lääneservas paiknev asukoht.”

Saue vallavalitsuse korraldusega 2002.a veebruaris algatati kinnistule Ääsmäe rabaservas keskkonnamõjude hindamine, mille esialgne aruanne läheb rahvaarutelule 27. septembril kell 17.00. Keskkonnamõju hindajaks valiti litsentseeritud kogemustega firma Entec AS.

Rein Leipalu sõnul on kõik keskkonnamõju hindamisega seotud protsessid teostatud vastavalt seaduse poolt ettenähtud korrale ja protseduuridele. “Moodsa jäätmekeskuse rajamisega Tallinnast lääne poole soovime lahendada nii Lääne-Tallinna kui Loode-Eesti jäätmete käitlemise probleemid, pakkudes konkurentsivõimelist alternatiivi järgmisel aastal Jõelähtmes tööd alustavale Tallinna Prügilale,” selgitas Leipalu. “Lõpptarbija jaoks tähendab see eelkõige oluliselt soodsamat hinda.”

“Ragn-Sells soovib projekti arendades kasutada ka oma aastatepikkust kogemust prügilate rajamisel ja opereerimisel, millega tagame minimaalse võimaliku keskkonnariski,” ütles Ragn-Sellsi arendusdirektor Agu Remmelg. ”Kui mingil põhjusel ei peaks olema võimalik rajada konkureerivat jäätmekäitluse kohta Tallinnast lääne poole, tekib Eesti suurimas jäätmetekke piirkonnas Tallinna Prügila AS näol jäätmete ladestamise monopol, mis mõjub valusalt meie kõigi rahakotile.”

Remmelg märkis, et Eesti praeguse aja kõige suuremaks jäätmekäitlusega seonduvaks keskkonnariskiks on nõuetekohaselt sulgemata üle 300 nõukogudeaegse prügila, mis kõik reostavad oluliselt keskkonda. “Seetõttu on äärmiselt oluline, et Eestisse rajatakse piisaval hulgal kvaliteetseid ja kaasaegseid prügilaid, mis vastavad kaasaegsetele keskkonnanõuetele,” lisas ta.

Taustinfo:
Jäätmekäitlusfirma Ragn-Sells AS (www.ragnsells.ee) on Rootsi perefirma Ragn-Sells AB tütarettevõte Eestis. Ragn-Sells alustas Eestis tegevust 1992. aastal, tuues Rootsist kaasa seitsmekümne aasta pikkuse töökogemuse ja kaasaegse tehnoloogia. Täna katab Ragn-Sellsi teenindusvõrk peaaegu terve mandri Eesti ning Kihnu ja Vormsi saared.

Ragn-Sells juurutas 2002. aasta kevadel esimese Eesti jäätmekäitlusettevõttena integreeritud kvaliteedi- ja keskkonnajuhtimissüsteemi, mis tunnistati vastavaks rahvusvaheliste standardite ISO 9001 ja ISO 14001 nõuetele.

Ettevõttes töötab 160 töötajat, aastakäive on 107 miljonit krooni. Loode-Eesti jäätmekeskuse rajamise projekti raames planeeritakse kokku 500 miljonit krooni investeeringuid. Ragn-Sells ASi ainuomanik on Rootsi üks suurimaid jäätmekäitlejaid Ragn-Sells AB.

Lisainformatsioon:
Rein Leipalu, Ragn-Sells, juhatuse esimees, tel 6060401
Agu Remmelg, Ragn-Sells, arendu
28/11/2012
26/11/2012
05/10/2012
09/07/2012
26/06/2012
26/06/2012
22/05/2012

Loe Uudistajat
E-posti aadress:
Liitun:Lahkun: 
Serverit teenindab EENet