Eesti Looduse fotovõistlus
2012/12   Eesti Looduse
   viktoriin


   Eesti Looduse
   fotovõistlus 2012
   AIANDUS.EE

UUDISED
Ääsmäe prügila projekt peatatud

PRESSITEADE
6. detsember 2002

Ragn-Sells peatab Ääsmäe prügila projekti

Eesti üks suuremaid jäätmekäitlusfirmasid, Ragn-Sells AS otsustas peatada Loode-Eesti Jäätmekeskuse projekti arenduse Ääsmäe rabas.

“Ragn-Sells on alates 1997. aastast teinud erinevaid uuringuid, et leida sobiv asukoht Tallinnast lääne poole jäävale kaasaegsele ja keskkonnohutuse normidele vastavale jäätmekeskusele, “ ütles Ragn-Sells AS-i juhatuse esimees Rein Leipalu. “Täna oleme kahjuks jõudnud olukorda, kus tuleb ligi 500 miljonit krooni maksev projekt Ääsmäe rabas peatada.”

Ragn-Sells-i otsus oli tingitud eelkõige 1998. aastal teostatud esialgse asukohavaliku mittevastamisest praegustele nõuetele, vähesest omavalitsuse osalusest projekti arendusel ja sellest, et Ääsmäe rabas paikneb haruldaste taimeliikide kasvukoht. Viimaseks piisaks karikas osutus keskkonnamõju hindamise läbiviimise ebaprofessionaalne tase.

“Otsustasime projekti peatada, kuna leiame, et praeguses olukorras ei ole võimalik seda enam korrektselt ja eesmärgikindlalt jätkata, “ lausus
Ragn-Sells AS-i arendusdirektor Agu Remmelg. “Samas oleme jätkuvalt seisukohal, et Loode-Eesti, kus tekib pool riigi olmejäätmetest, vajab keskkonnaohutu jäätmekäitlemise ja tarbijasõbralike jäätmekäitlushindade hoidmiseks, lisaks Jõelähtmele rajatavale prügilale ka konkureerivat jäätmekäitluskeskust.”

Loode-Eestisse vastava jäätmekeskuse rajamist näeb ette ka käesoleva nädala kolmapäeval Riigikogus vastu võetud üleriigiline jäätmekava, mis paneb paika jäätmehoolduse hetkeseisu ja eesmärgid, määrab jäätmekäitluse struktuuri ja kirjelduse ning eesmärkide realiseerimiseks vajalikud abinõud.

“Loode-Eesti jäätmekeskuse projekti arenduse järgmiseks etapiks on kohalike omavalitsuste kaasamine ja uue asukoha valimine, “ märkis Agu Remmelg. “Senise arendusprotsessi käigus omandatud informatsioon ja kogemused on edasise töö jaoks hindamatu väärtusega.”

Loode-Eesti Jäätmekeskuse rajamiseks valiti 1997-1998. aastal välja 20 võimalikku asukohta, millest uuriti põhjalikumalt 13. Uuringu tulemustest lähtuvalt otsustati jätkata projekti arendusega Ääsmäe raba lääneservas.

Saue vallavalitsuse korraldusega 2002.a veebruaris algatati kinnistule Ääsmäe raba lääneservas keskkonnamõjude hindamine. Keskkonnamõju hindajaks valiti firma Entec AS. Nädal aega tagasi ehk 29. novembril toimunud Loode-Eesti Jäätmekeskuse teistkordsel keskkonnamõjude hindamise aruande avalikul arutelul selgus, et avalikustamise korraldus ei olnud teostatud piisavalt professionaalsel tasemel.

Taustinfo:

Jäätmekäitlusfirma Ragn-Sells AS (www.ragnsells.ee) on Rootsi perefirma Ragn-Sells AB tütarettevõte Eestis. Ragn-Sells juurutas 2002. aasta kevadel esimese Eesti jäätmekäitlusettevõttena integreeritud kvaliteedi- ja keskkonnajuhtimissüsteemi, mis tunnistati vastavaks rahvusvaheliste standardite ISO 9001 ja ISO 14001 nõuetele.
Ettevõttes töötab 160 töötajat, eelmise aasta käive oli 107 miljonit krooni. Ragn-Sells’ile kuulub üle 70 eriotsatarbelise auto ja teenindatakse üle 15 000 kliendi.

Lisainformatsioon:
Agu Remmelg, Ragn-Sells AS, arendusdirektor, tel 606 0408
28/11/2012
26/11/2012
05/10/2012
09/07/2012
26/06/2012
26/06/2012
22/05/2012

Loe Uudistajat
E-posti aadress:
Liitun:Lahkun: 
Serverit teenindab EENet