Eesti Looduse fotovõistlus
2008/12   Eesti Looduse
   viktoriin


   Eesti Looduse
   fotovõistlus 2012
   AIANDUS.EE

Sõnumid EL 2008/12

Keskkonnateod said (au)hinnangu
1. detsembril anti Estonia talveaias pidulikult üle selle aasta keskkonnateo auhinnad.

Keskkonnateo ja keskkonnateokese kategoorias pandi auhinnad välja viiendat aastat; þürii tööd juhtis keskkonnaministeeriumi kantsler Rita Annus.

Keskkonnategudest tõusid selgelt esile kaks: prügikoristuskampaania “Teeme ära 2008” ja mittetulundusühingu Fenolo veebikaamerate projekt.

 • Loe lähemalt...

 • Esimeseks Hiie sõbraks kuulutati Martin Kivisoo
  29. novembril Tartus Hiie väe tunnustussündmusel kuulutati esimest korda välja Hiie sõber, kelleks sai Muhu saare põliselanik, maahobuste kasvataja ja turismitalunik Martin Kivisoo.

  Martin Kivisoo algatusel, toetusel ja osalusel on alates 2005.

 • Loe lähemalt...

 • RMK annab rakendusuuringuiks 3,2 miljonit kroon
  Riigimetsa majandamise keskuse (RMK) juhatus valis RMK teadusnõukogu sel suvel välja kuulutatud rakendusuuringute konkursile esitatud taotluste seast välja kolm projekti, mida rahastatakse kokku üle 3,2 miljoni krooniga.

  Taotlusi esitati kokku kaheksa, hinnatud taotluste soovitud rahastamise kogumaht ületas 6 miljonit krooni. Kolm väljavalitut on “Raidmete kasutuselevõtuga ohustatud koore- ja puiduseoselised liigid Eestis” (projektijuht Piret Lõhmus Tartu ülikoolist, rahastamise maht 0,6 miljonit krooni), “Metsakuivenduse mõju potentsiaalselt ohustatud elustikule” (Raul Rosenvald maaülikoolist, maht 1,4 miljonit krooni) ja “Puistu takseertunnuste juurdekasvu mudelite täiustamine” (Andres Kiviste maaülikoolist, maht 1,2 miljonit krooni).

 • Loe lähemalt...

 • Lootuskiir väike-laukhane kurvas saatuses
  Aafrika-Euraasia rändveelindude kaitse rahvusvaheline kokkulepe AEWA, mille täieõiguslik liige on alates 1. novembrist ka Eesti, kuulutas oma hiljutisel osalisriikide kohtumisel Madagaskari pealinnas Antananarivos välja väike-laukhane päästmise tegevuskava.

  AEWA-ga seotud liikidest on kõige kiiremini vähenenud just väike-laukhani arvukus: tema kadumiskiirus on viimasel kümnendil olnud 30–49 protsenti.

 • Loe lähemalt...

 • Island rõhutab Põhjamaade ministrite nõukogu eesistujana teadusuuringute olulisust
  Teadete vahele selle kohta, et kolme suurpanga pankroti järel suurde hätta sattunud Island saab suure tõenäosusega umbes kuus miljardit dollarit abi rahvusvaheliselt valuutafondilt IMF ning Põhjamaadelt ja Jaapanilt, on võib-olla huvitav lugeda ka üht hoopis teiselaadset sõnumit: Island on tuleval aastal Põhjamaade ministrite nõukogu (PMN) eesistuja.

  PMN teatel rõhutab Island silmapaistvate teadusuuringute olulisust iseäranis energeetika, kliima ja keskkonna vallas. Võtmerolli mängivad siin Põhjamaade teadusamet, Põhjamaade innovatsioonikeskus ja Põhjamaade energeetika-uuringute keskus.

 • Loe lähemalt...

 • California: soojenev kliima muudab tulekahjud üha ohtlikumaks
  Berkeley California ülikooli uurijate David Roland-Holsti ja Fredrich Kahrli uuring California kliimaohtudest ja nende mõjust ilmus just sel ajal, kui märatsev kahjutuli oli hävitanud üle 800 kodu Los Angeleses ja Santa Barbaras. Tulekahjudele lisas hoogu ülimadal õhuniiskus, kõrge temperatuur ja krõbekuiv taimestik.
 • Loe lähemalt...

 • Hea uudis Maltalt
  Kui kirjutatakse linnukaitsest pisikesel Maltal, siis enamasti on jälle juhtunud midagi halba. Sealsete tõmmude meeste eriline kirg linnujahi ja -püügi vastu, mis ei hooli mingitest reeglitest, on mõnel korral viinud koguni füüsilise vägivallani looduskaitsjate või nende vara suhtes.

  Seekordne uudis on läbinisti positiivne: Malta valitsus otsustas võtta hoiualadena kaitse alla kõik saareriigi üksteist tähtsat linnuala.

 • Loe lähemalt...
 •  

  28/11/2012
  26/11/2012
  05/10/2012
  09/07/2012
  26/06/2012
  26/06/2012
  22/05/2012

  Loe Uudistajat
  E-posti aadress:
  Liitun:Lahkun: 
  Serverit teenindab EENet