Eesti Looduse fotovõistlus
2012/12   Eesti Looduse
   viktoriin


   Eesti Looduse
   fotovõistlus 2012
   AIANDUS.EE

UUDISED
Kranich lubab ebaseaduslikud raied lõpetada

KESKKONNAMINISTEERIUM
Avalikkussuhete büroo, tel 626 2811
4. november 2002

KRANICH: EBASEADUSLIKULE RAIELE LAHEMAAL TEHAKSE LÕPP

Keskkonnaministeerium on veendunud Lahemaal ebaseaduslikult metsa raiuvad inimesed saavad karistatud nagu kõik teisedki seaduserikkujad. Keskkonnainspektsioon teeb tõhusat koostööd siseministeeriumiga ning Klementa ebaseaduslikule tegevusele tehakse lõpp.

Täna ennelõunal korraldasid roheliste organisatsioonid keskkonnaministeeriumi ees piketi. Protestijad heitsid keskkonnaminister Heiki Kranichile ette, et metsandust reguleerivad seadused on liiga leebed. Keskkonnaminister Heiki Kranich usub, et Eesti Rohelise Liikumise ja Tartu Üliõpilaste Looduskaitseringi pöördumine on kantud murest meie looduse käekäigu pärast, kuid ka õilsate eesmärkide saavutamiseks ei tohi tõde väänata.

Ministri arvates on keskkonnakaitsjad oma nooruseuljuses unustanud, et meil on demokraatlik riik, võimude lahusus, on kohtud ja politsei. Kranichi sõnul ei saa keskkonnaministeerium vaatamata Lahemaal jahmatava paneva ükskõiksusega seadusesse suhtuvate inimeste tegevusele muutuda omakohtulikuks kättemaksjaks, vaid peab järgima riigis kehtivaid seadusi. Seda isegi siis kui kellelegi tundub, et õigusemõistmine käib liiga aeglaselt ja vaja oleks kõva kätt, kes ühe ropsuga probleemid lahendab.

Riigikogule on heakskiitmiseks esitatud huvigruppide poolt läbi vaieldud riiklik metsanduse arengukava. Keskkonnaministeerium on looduskaitsjatega ühel meelel ja kavandab uue metsaseaduse eelnõus oluliselt karmistada metsa raiuda soovivale omanikule esitatavaid nõudeid ja kitsendusi, on see omakorda muutnud murelikuks ausalt käituvaid metsaomanikke.

Kranichi kinnitusel on valitsusvälistel organisatsioonidel piisavalt võimalusi, et lüüa kaasa metsanduse tulevikku määravates küsimustes. Kavas on välja töötada uus metsaseadus ja looduskaitseseadus, mille eesmärgiks on tagada selgem ja senisest karmim regulatsioon. Samas ei maksa rohelistel pahaks panna kui lisaks nende ettepanekutele tuleb arvestada teiste huvigruppide arvamusi.

Aasta-aastalt on keskkonnainspektsioon teinud tõhusamat tööd metsarikkumiste avastamisel ja süüdlaste selgitamisel. Inspektsioon tegi eelmisel nädalal kindlaks, et Loksa vallas asuval Luige kinnistul tehti viimastel nädalatel selle omaniku Margo Klementa korraldamisel ebaseaduslik lageraie, millega on rahvuspargi piiranguvööndist raiutud üle 500 tihumeetri puitu, ning tekitatud esialgsete arvestuste
kohaselt üle 1,1 miljoni krooni suurune keskkonnakahju, mis on kvalifitseeritav karistusseadustiku § 356 lg 1 kohaselt kuriteona. Raiet on tehtud ligikaudu 12- hektarilisel alal, kus põhiosas on käesoleval aastal kord juba raiet tehtud * nüüd on peamiselt maha raiutud senisest raiest järele jäänud puud. Selle teo puhul algatas keskkonnainspektsioon juba teise kriminaalasja.

Kranich loodab, et algatatud kahe kriminaalasja menetlemisel loobub kohus senisest leebest praktikast ning seaduserikkujale mõistetakse õiglane karistus.

Urmas Glase
Avalike suhete nõunik
Tel 626 2917, 050-10409
28/11/2012
26/11/2012
05/10/2012
09/07/2012
26/06/2012
26/06/2012
22/05/2012

Loe Uudistajat
E-posti aadress:
Liitun:Lahkun: 
Serverit teenindab EENet