Eesti Looduse fotov�istlus
2012/12   Eesti Looduse
   viktoriin


   Eesti Looduse
   fotovõistlus 2012
   AIANDUS.EE

MT� LOODUSAJAKIRI UUDISTAJAUUDISTAJA  ERI
25. oktoober  2010


Nagu eelmise nädala Uudistajas teatasime, jääb Loodusajakirja e-uudiskiri sel nädalal ilmumata ning järgmine potsatab teie e-postkasti alles 5. novembril.

Siiski toome täna teieni ühe toredasti regulaarseks saanud ja üha kasvavat populaarsust koguva fotovõistluse tulemused.

   
VVV SA eestvedaja Gea Järvela rikkaliku auhinnalaua juures.

  


Fotovõistluse korralduse põhiraskust kandis Triinu Pertels.

 

Fotovõistluse „Märka mind!” võitjatele jagati auhindu

Vihmase reede 22. oktoobri õhtupoolikul nägi Tartumaal Waide motellis saalitäit rõõmsaid nägusid: joone sai alla järjekorras juba neljas Vapramäe-Vellavere-Vitipalu sihtasutuse (VVV SA) fotovõistlus „Märka mind!”.

Tillukese, aga tegusa sihtasutuse korraldatud võistluse siht ongi eelkõige juhtida piltnike tähelepanu kõigele tillukesele looduses, „olgu need siis putukad, linnud, loomad, taimed, seened, marjad, lehed või midagi täiesti eriskummalist,” nagu on öeldud VVV SA pressiteates. „Oluline oli, et see, mida pildistati, vajas eraldi märkamist.”

Võistluse populaarsuse pidevat kasvu pole pärssinud seegi, et tänavu sai esimest korda osaleda ainult interneti teel: traditsioonilise koosseisuga üriil – meie loodusfoto korüfeed Arne Ader ja Urmas Tartes – tuli seekord üle vaadata juba 818 fotot ehk 201 fotot rohkem kui eelmisel aastal. Osalejate arv oli suurenenud lausa ligi kaks korda: 184 huviliseni. Korraldajate heameeleks oli piltnikke juurde tulnud just kahes nooremas vanuserühmas.

 


Fotovõistluse üriis on kõigil neljal aastal olnud Arne Ader ja Urmas Tartes, kes ikka on rõõmustanud lõpuüritusele tulnuid ka oma suurepäraste piltide ja põnevate pajatustega.

 

Korraldajaile tegi ühelt poolt rõõmu, et osavõtjaid oli igast Eestimaa paigast Räpinast Hiiumaani, teiselt poolt aga tunti head meelt sellegi üle, et üha rohkem on kaasalööjaid Elva piirkonnast, VVV SA tegutsemisalalt.

A-vanuseklassis, kuni 11-aastaste hulgas, osales 50 last kokku 126 fotoga. Noorimad osavõtjad on alles viiesed. üriile meeldis kõige rohkem Uku-Martin Pani pilt „Liblikapojad”. Teise koha vääriliseks tunnistati Krister Toom, kelle pildid kogusid ka hulga eriauhindu: tervelt neli selle vanuserühma üheteistkümnest. Kolmas auhind määrati Diana Jefremovale. Rööbiti üriiga said pilte hinnata ka kõik VVV SA veebilehe lehitsejad. Enim hääli, 678, kogus noorimate seas Mikk-Martten Meema foto „Uhke nirk”.

  


Uku-Martin Pani, „Liblikapojad”

  


Mikk-Martten Meema, „Uhke nirk”

  

B-vanuseklassis (12–16-aastased) lõi kaasa 38 noort fotograafi kokku 205 fotoga. Siin sai esimese preemia Merily Salura meeleoluka fotoga „Nüüd sa mu käest ei pääse”, millelt jääb mulje, nagu ajaks mesilane täksi taga. Merily teine foto võitis teise auhinna ja veel üks sai eripreemia. Ka kolmanda auhinna pälvija oli neiu, Maris Pedaja. Internetihääletajad eelistasid 342 häälega Aldo Rääbise fotot „Roided”. Peale selle pälvis Aldo tervelt kolm selle vanuserühma kaheksast eripreemiast.

  


Merily Salura, „Nüüd sa mu käest ei pääse”

  


Aldo Rääbis, „Roided”

 

C vanuseklassis (üle 17-aastased) oli osalejaid 96, üriil tuli üle vaadata 487 fotot. Esikolmikusse jõudsid Eve Chamkhi („Kohtumine sisalikuga”), Paul Hunt („Varajane ärkaja”) ja Karl Ander Adami („Öised toimetamised”). Selles vanuserühmas jagas ürii koguni seitseteist eripreemiat.

Internetis kogus suurima häältehulga (189) Anneli Rääbis pildiga „Punane on moes”.

  


Eve Chamkhi, „Kohtumine sisalikuga”

  


Anneli Rääbis, „Punane on moes”

 

Võistluse peaauhind läks Ida-Virumaale Iisakusse. Selle võitis hooghännafotoga „See on minu karjamaa” Rivo Tarum. Toredaks traditsiooniks on saanud, kui võidutöö vähegi võimaldab, trükkida see võistluse T-särgile. Tänavugi olid auhindade seas aukohal Rivo Tarumi piltidega särgid.


 
 

Rivo Tarum, „See on minu karjamaa”

 

Mitu osalejat said auhinnaks oma fotoga tassi – ka see on üks VVV SA fotovõistluse omapärasid. Nende hulka kuuluvad veel toredad meened: iga võistluse lõpuüritusele tulnu võis kinkide laualt kaasa võtta võistlusfotodega postkaarte ja kalendreid-järjehoidjaid.

Kõiki auhinnasaajaid saab vaadata võrgupaigast http://www.vvvs.ee/failid4/Auhinnapiltide%20tabel.pdf.

Fotovõistlust toetasid Leader Eesti programm, KIK ja Eesti kultuurkapitali Tartumaa ekspertgrupp.

Uudistaja / www.vvvs.ee

 

 

Toimetanud ja pildistanud Toomas Jüriado
Tagasiside, ettepanekud ja vihjed on teretulnud aadressil
toomas1307@hot.ee


28/11/2012
26/11/2012
05/10/2012
09/07/2012
26/06/2012
26/06/2012
22/05/2012